Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Gramatyka w piosenkach: Present simple

Present Simple. Teraźniejszy prosty ( no nie zawsze teraźniejszy i nie zawsze prosty )


Bernadetta Utzig

Ten czas potrzebny jest nam do opisywania czynności regularnych, powtarzających się , stałych. Tym razem zespół wszechczasów Metallica śpiewa o rzeczach powtarzalnych i stałych. Tekst mówi o strachach, demonach, poczuciu winy i ogólnie ponurych elementach naszej wyobraźni. Creepy!!!
Task 1: Wysłuchaj utworu. Czym jest ” it”, do którego odnosi się tekst piosenki?
Task 2: Zastanów się, czy bohater piosenki czuje się tak : always ( zawsze). usually ( zazwyczaj). often (często), sometimes (czasami|), never (nigdy)
https://www.youtube.com/watch?v=eRV9uPr4Dz4
Have fun and good luck 

Charakterystyczne dla tego czasu są wyrażenia określające, jak często coś robimy, a więc czy jest to powtarzające się dla nas, rutynowe.

Miejsce przysłówków częstotliwości w zdaniu? Czyli słówek always/ usually/ sometimes itd? W podręczniku często są przedstawiane na ilustracji w piramidzie. Z każdym „zwykłym” czasownikiem zaraz po podmiocie (osobie). Np. We sometimes eat pizza on Mondays.


Ale jedyny w swoim rodzaju „be” (am/are/is) – być, zajmuje miejsce zaraz po osobie lub dinozaurze  🙂 i słówko z piramidy znajduje się dopiero na 3 miejscu w zdaniu. 💪💪💪

Tak więc: rutyna, czynności powtarzające się regularnie, plany lekcji, rozkłady jazdy i „prawdy” fizyczne, geograficzne, naukowe.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: